2007. szeptember 24.
Szeptember 24-én tartottuk VULKÁNTÚRÁK – DÉL-OLASZORSZÁG című könyvünk diavetítéssel egybekötött bemutatóját a dorogi városi könyvtárban. A nagy érdeklődéssel kísért program díszvendége dr. Juhász Árpád geológus volt, aki Dél-Olaszország nagy ismerőjeként, az egyesület szakmai programjának lelkes segítőjeként és többünk barátjaként örömmel fogadta el meghívásunkat.
(Barna József felvételei)
Rendhagyó turistakalauzzal kedveskedik olvasóinak a Kornétás Kiadó. Izgalmas és mozgalmas, változó és változatos területre invitálja a természet szerelmeseit, Dél-Olaszországba, a társadalmi és természeti energiák egyik fő európai ütközőpontjára.
A szerzők lelkes természetbúvárok, a természetföldrajz és a tudományos ismeretterjesztés megszállottjai, a dorog-esztergomi Benedek Endre Barlangkutató és Természetvédelmi Egyesület (BEBTE) Vulkanológiai Kollektívájának tagjai, akik 1990-es évek elején kerültek kapcsolatba Itáliával és annak működő vagy éppen szunnyadó tűzhányóival. A könyv Dél-Olaszország három, vulkánosság szempontjából legaktívabb területét tárgyalja. Az olvasó megismerkedhet a nápolyi régióval, áttekintést kaphat a Campi Flegreiről, valamint a vulkanológusokat leginkább aggasztó Vezúvról. Hasonlóképpen részletesen foglalkoznak a szerzők a szicíliai Etnával, csakúgy, mint a Lipari-szigetek tűzhányóival, különösképpen a Vulcanóval és a Strombolival.
A kötet nem pusztán túrajavaslatokat tár az érdeklődő elé, hanem a vulkanológia alapjaival is igyekszik megismertetni. A tankönyvi részletességgel megírt bevezetőt oldottabb hangvételű, praktikus tanácsokkal kiegészített túrabeszámolók követik. A kiadvány végén lévő kislexikon a szakkifejezések magyarázatát szolgálja, a miniszótár és a hasznos címek jegyzéke pedig a terepen történő tájékozódást igyekszik elősegíteni.
Leave A Comment